Kącik wędrującej wiedzy

Przeszkodą na drodze do stania się czytelnikiem jest brak zamiłowania do czytania. Czytanie trzeba polubić, nikogo nie zmusi się do niego siłą. Żeby czytać, trzeba także mieć określone zainteresowania i związane z nimi motywy czytania. Do tych motywów można zaliczyć zaspakajanie potrzeb, a także rozwój osobowości i pomoc w twórczym działaniu. Dzieci i młodzież nie czytają książek, bo po prostu nie chcą czytać, nie lubią czytać, nie wiedzą, co i po co mają czytać, nie umieją dostatecznie wykorzystać tej umiejętności i zdobytych tą drogą wiadomości. Jest to trudny i złożony proces psychofizyczny. Czytanie nie kojarzy się z zabawą, przyjemnością, nie przynosi spodziewanej satysfakcji, a więc bywa bardzo szybko eliminowane z życia.

Jego miejsce zajmują łatwiejsze, mniej absorbujące – zabawy na podwórku, sport, wycieczki, spotkania z rówieśnikami, telewizja i coraz częściej komputer. Nasza inicjatywa ma na celu propagowanie wiedzy i czytelnictwa. Po przez tworzenie specjalnych kącików edukacyjnych w przedszkolach. Angażując się w akcje, wspieracie rozwój najmłodszych, odrywacie dzieci od telewizji i tabletów, a przede wszystkim zachęcacie je do czytania i mądrej zabawy. Akcja prowadzona jest z myślą o dzieciach, które z różnych przyczyn mają ograniczony dostęp do książek lub gier edukacyjnych.

kącik wędrugjącej wiedzy

Sprawdź przedszkola które biorą udział w naszej akcji

Placówka która bierze udział w akcji otrzymuje od nas regal książeczki z tradycyjnymi, pięknymi bajkami dla dzieci, książki edukacyjne, oraz zestawy gier stymulujących rozwój. Zadaniem przedszkola jest przygotowanie miejsca w którym stanie regal i jego odpowiednie wyeksponowanie, przeprowadzenie zajęć objaśniających akcje dzieciom, przesłanie do nas zdjęć prezentujących Kącik Wędrującej Wiedzy.

Twoja Placówka może być następna. Zapisz się już Dziś!

Facebook