O Fundacji

Ktoś kiedyś powiedział, że „życie nie jest niczym wspaniałym”

Zapewne każdego dnia jest ktoś kogo życie zaczyna boleśnie doświadczać i dochodzi do tej samej sentencji. I właśnie wtedy potrzebny jest ktoś, kto przywróci wiarę w życie i podaruje nadzieję.

Taka jest właśnie misja naszej fundacji. Naszym marzeniem…celem jest przywracać nadzieję, radość życia i uśmiech na twarzach naszych podopiecznych.
Naszą opieką obejmujemy dzieci, zwłaszcza te, którym w domu brakuje miłości, jedzenia i prawidłowych wzorców. Chcielibyśmy by mogły zmienić swoją przyszłość i zbudować swój dom na pewnych i mocnych fundamentach. Dlatego prowadzimy akcje mającą na celu ich wzmocnienie. Prowadzimy program Kącik Wędrującej Wiedzy, oraz zajęcia terapeutyczne, rozwojowe czy edukacyjne dla dzieci.

Pomagamy kobietom i dzieciom maltretowanym, doświadczającym przemocy w rodzinie i skrajnej biedzie…zdjęć tych dzieci i kobiet nie znajdziecie na tej stronie, bo te historie, te tragedie są zbyt bolesne i trudne… Dlatego zaangażowaliśmy się w współprowadzenie programu Moc!NaTy – przeciwdziałający przemocy wspólnie z Komendą Miejską Policji w Katowicach, Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach.

Rozwijamy także pomoc dzieciaczkom, które los doświadcza ciężką chorobą tuż po urodzeniu. Zbieramy środki na leczenie i rehabilitację oraz obejmujemy wsparciem rodziców.

Nasza fundacja nie pozostaje obojętna na nikogo, kto znajduje się w trudnej sytuacji i potrzebuje wsparcia. Życie każdego z nas może się zmienić w ciągu sekundy, minuty czy jednego dnia. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie i zmierzamy z pomocą tam, gdzie jest ona naprawdę potrzebna. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wspierają nas w naszych działaniach: darowizną, dobrym słowem i każdego rodzaju pomocą. Podarujmy wspólnymi siłami nadzieję i wiarę potrzebującym w to, że życie może być czymś wspaniałym.

Zostań wolontariuszem

Wolontariat w fundacji jest czymś więcej, niż sposobem na spędzanie wolnego czasu. Masz szanse uczynić swoje życie ciekawszym i bardziej wartościowym. Każdy wolontariusz daje z siebie bardzo dużo, ale jeszcze więcej otrzymuje w zamian. Satysfakcja z zaangażowania się w szczytny cel, radość z pomocy dzieciom, przynależność do grupy energicznych, uczynnych osób, możliwość zawarcia przyjaźni i cennych znajomości, praca z dziećmi pod okiem profesjonalistów, samorozwój i samorealizacja. To tylko niektóre spośród niekończącej się listy zalet pracy w wolontariacie.

Wolontariuszem Fundacji Podaruj Nadzieję może zostać każdy, komu bliskie są nasze ideały oraz każdy, kto ma ochotę wspierać naszą działalność i pomagać naszym podopiecznym.

Osoba, która chce stać się członkiem wolontariatu musi wypełnić ankietę. Pomoże nam ona określić jego predyspozycje, dyspozycyjność, dotychczasowe doświadczenie i oczekiwania wobec naszej współpracy. Każdy wolontariusz przed rozpoczęciem działań musi zaakceptować regulamin wolontariatu i przejść krótkie przeszkolenie adekwatne do wykonywanej pracy. Szkolenie będzie zorganizowane przez pracowników fundacji, a po jego ukończeniu kandydat zostaje pełnoprawnym wolontariuszem i może przystąpić do realizacji powierzonych mu zadań.

Naszym wolontariuszom oferujemy:

Doskonalenie własnych umiejętności i odkrywanie predyspozycji,
Możliwość dzielenia się doświadczeniami z pracy wolontariackiej,
Szanse zapoznania się z zasadami funkcjonowania organizacji pozarządowej,
Możliwość udziału w imprezach (wyjazdach) organizowanych przez Fundację,
Zaświadczenie o odbytym wolontariacie.

Nasz zespół

Artur Przybyła

Artur

Marek Witkowski

Marek

Aleksandra Sokołowska

Ola

Aga

Aga

dominika

Dominika

Iwona

Iwona

Karina

Karina

STATUT FUNDACJI PODARUJ NADZIEJĘ DO POBRANIA

Do pobrania

SPRAWOZDANIE FUNDACJI ZA ROK 2020 DO POBRANIA

Sprawozdanie merytoryczne Sprawozdanie finansowe

SPRAWOZDANIE FUNDACJI ZA ROK 2019 DO POBRANIA

Sprawozdanie merytoryczne Sprawozdanie finansowe

Facebook