O Fundacji

Ktoś kiedyś powiedział, że „życie nie jest niczym wspaniałym”

Zapewne każdego dnia jest ktoś kogo życie zaczyna boleśnie doświadczać i dochodzi do tej samej sentencji. I właśnie wtedy potrzebny jest ktoś, kto przywróci wiarę w życie i podaruje nadzieję.

Taka jest właśnie misja naszej fundacji. Naszym marzeniem…celem jest przywracać nadzieję, radość życia i uśmiech na twarzach naszych podopiecznych.
Naszą opieką obejmujemy dzieci, zwłaszcza te, którym w domu brakuje miłości, jedzenia i prawidłowych wzorców. Chcielibyśmy by mogły zmienić swoją przyszłość i zbudować swój dom na pewnych i mocnych fundamentach. Dlatego prowadzimy akcje mającą na celu ich wzmocnienie. Prowadzimy program Kącik Wędrującej Wiedzy, oraz zajęcia terapeutyczne, rozwojowe czy edukacyjne dla dzieci.

Pomagamy kobietom i dzieciom maltretowanym, doświadczającym przemocy w rodzinie i skrajnej biedzie…zdjęć tych dzieci i kobiet nie znajdziecie na tej stronie, bo te historie, te tragedie są zbyt bolesne i trudne… Dlatego zaangażowaliśmy się w współprowadzenie programu Moc!NaTy – przeciwdziałający przemocy wspólnie z Komendą Miejską Policji w Katowicach, Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach.

Rozwijamy także pomoc dzieciaczkom, które los doświadcza ciężką chorobą tuż po urodzeniu. Zbieramy środki na leczenie i rehabilitację oraz obejmujemy wsparciem rodziców.

Nasza fundacja nie pozostaje obojętna na nikogo, kto znajduje się w trudnej sytuacji i potrzebuje wsparcia. Życie każdego z nas może się zmienić w ciągu sekundy, minuty czy jednego dnia. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie i zmierzamy z pomocą tam, gdzie jest ona naprawdę potrzebna. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wspierają nas w naszych działaniach: darowizną, dobrym słowem i każdego rodzaju pomocą. Podarujmy wspólnymi siłami nadzieję i wiarę potrzebującym w to, że życie może być czymś wspaniałym.

Zostań wolontariuszem

Wolontariat w fundacji jest czymś więcej, niż sposobem na spędzanie wolnego czasu. Masz szanse uczynić swoje życie ciekawszym i bardziej wartościowym. Każdy wolontariusz daje z siebie bardzo dużo, ale jeszcze więcej otrzymuje w zamian. Satysfakcja z zaangażowania się w szczytny cel, radość z pomocy dzieciom, przynależność do grupy energicznych, uczynnych osób, możliwość zawarcia przyjaźni i cennych znajomości, praca z dziećmi pod okiem profesjonalistów, samorozwój i samorealizacja. To tylko niektóre spośród niekończącej się listy zalet pracy w wolontariacie.

Wolontariuszem Fundacji Podaruj Nadzieję może zostać każdy, komu bliskie są nasze ideały oraz każdy, kto ma ochotę wspierać naszą działalność i pomagać naszym podopiecznym.

Osoba, która chce stać się członkiem wolontariatu musi wypełnić ankietę. Pomoże nam ona określić jego predyspozycje, dyspozycyjność, dotychczasowe doświadczenie i oczekiwania wobec naszej współpracy. Każdy wolontariusz przed rozpoczęciem działań musi zaakceptować regulamin wolontariatu i przejść krótkie przeszkolenie adekwatne do wykonywanej pracy. Szkolenie będzie zorganizowane przez pracowników fundacji, a po jego ukończeniu kandydat zostaje pełnoprawnym wolontariuszem i może przystąpić do realizacji powierzonych mu zadań.

Naszym wolontariuszom oferujemy:

Doskonalenie własnych umiejętności i odkrywanie predyspozycji,
Możliwość dzielenia się doświadczeniami z pracy wolontariackiej,
Szanse zapoznania się z zasadami funkcjonowania organizacji pozarządowej,
Możliwość udziału w imprezach (wyjazdach) organizowanych przez Fundację,
Zaświadczenie o odbytym wolontariacie.

Nasz zespół

Artur Przybyła

Artur

Marek Witkowski

Marek

Aleksandra Sokołowska

Ola

Aga

Aga

dominika

Dominika

Iwona

Iwona

Karina

Karina

STATUT FUNDACJI PODARUJ NADZIEJĘ DO POBRANIA

Do pobrania

Facebook