Nie zgub mnie

Akcja ma na celu pobudzenie świadomości i wzmocnienie rodziców

w zakresie bezpieczeństwa swoich pociech w miejscach masowego natężenia jakie są w:

galeriach,
parkach,
na plażach,
w centrach dużych miast.

Zapewne większość z nas wie, jakie to uczucie, gdy dziecko ginie nam z oczu. Choćby to było tylko kilkanaście sekund, panika i strach osiąga poziom zenitu pozbawiający nas oddechu i racjonalnego myślenia. To, co muszą czuć rodzice, którym dziecko ginie nagle na dłużej, jest trudne do wyobrażenia. Co zatem musi czuć dziecko….

Jak pokazują statystyki co roku ginie tysiące dzieci. Większości tych zaginięć można było uniknąć, gdyby świadomość i wiedza na temat bezpieczeństwa były większe – zarówno u dzieci, jak i u rodziców. To od nas dorosłych zależy czy chcemy edukować się w tym jakże ważnym temacie.

Przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Katowicach organizujemy cyklicznie happeningi na terenie rożnych galerii handlowych oraz centrach miast.

„NASZĄ AKCJĘ, KIERUJEMY PRZEDE WSZYSTKIM DO RODZICÓW DZIECI W WIEKU OD 2 DO 7 LAT, CHCEMY POKAZAĆ, CO ZROBIĆ, ŻEBY NIE DOCHODZIŁO DO TEGO TYPU SYTUACJI, JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO NA WYPRAWĘ DO GALERII HANDLOWEJ I JAK ZACHOWAĆ SIĘ W SYTUACJI, KIEDY DOJDZIE DO ZDARZENIA. CHCEMY TAKŻE PRZESTRZEC RODZICÓW PRZED TYM, JAKIE MOGĄ BYĆ KONSEKWENCJE ICH NIEUWAGI – MÓWI SIERŻ. SZTAB. AGNIESZKA KRZYSZTOFIK Z WYDZIAŁU PREWENCJI KATOWICKIEJ KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI, KOORDYNATORKĄ AKCJI „MAMO, TATO NIE ZGUB MNIE”.

Dowiedz się jak możesz pomóc i uzyskać pomoc naszej fundacji.

Facebook